Bezpieczny pojemnik SaCon – transport i składowanie czyściw bez ryzyka

Bezpieczny pojemnik SaCon – transport i składowanie czyściw bez ryzyka

Tagi wpisu: Kompresor śrubowy

Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku w trakcie stosowania szybko nasiąkają rozpuszczalnikami, płynami czyszczącymi, olejami czy też farbami, zbieranymi z czyszczonych urządzeń i maszyn. Stwarza to potencjalne zagrożenie pożarem. Dlatego też istotne jest bezpieczne przechowywanie i transport zabrudzonych czyściw. Gwarantuje to bezpieczny pojemnik SaCon firmy Mewa.

Bezpieczny pojemnik SaCon jest zawsze pod ręką na danym stanowisku pracy

Zużytych i brudnych czyściw nie należy pozostawiać w otwartych pojemnikach. Płyny, farby i inne substancje, znajdujące się w zużytym czyściwie, mają zdolność do samonagrzewania się. Mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać ciepło, powodujące samozapłon czyściw. Niekiedy wystarczy mała iskra, by powstał płomień. Dlatego też do przechowywania czyściw należy stosować odpowiednie, szczelne pojemniki.

Firma Mewa

Firma Mewa oferuje specjalnie opracowany w tym celu bezpieczny pojemnik SaCon, który wynajmowany jest wraz z czyściwami wielokrotnego użytku w ramach tzw.

pełnej obsługi klienta

(dostawa nowych czyściw – odbiór brudnych czyściw – pranie w zakładach firmy Mewa – ponowna dostawa czystych czyściw).

Pojemnik SaCon jest mobilny, bowiem posiada kółka, ułatwiające jego przemieszczanie. Dzięki specjalnym zaciskom, pokrywa ze specjalną uszczelką zamontowaną metodą wtrysku, może być szybko i szczelnie zamykana. Tak zabezpieczony pojemnik może stać na danym stanowisku pracy do chwili, kiedy zostanie wymieniony na nowy. Tym samym jest zawsze pod ręką.

Pokrywa pojemnika zaopatrzona w specjalną uszczelkę i zaciski może być szybko i szczelnie zamykana.
Mobilnie i bezpiecznie

Bezpieczny pojemnik SaCon ma szereg właściwości w pełni potwierdzających jego przeznaczenie: wykonany jest z wytrzymałego sztucznego tworzywa

(wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy);

  • ma szczelne zamknięcie
  • dające się szybko i łatwo otwierać i zamykać
  • gwarantuje bezpieczne składowanie brudnych czyściw
  • zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu czyściw
  • spełnia wszelkie wymogi wynikające przepisów bezpieczeństwa

Korzystanie z systemu pełnej obsługi w zakresie tekstyliów przemysłowych, jaką oferuje Mewa, stanowi istotne ułatwienie dla użytkownika, bowiem firma bierze na siebie m.in. obowiązki sprawozdawcze wynikające z przepisów o ochronie środowiska, co znacznie odciąża użytkownika, który może poświęcić się swojej właściwej działalności. Oznacza to dla niego także obniżenie kosztów i gwarancję bezpieczeństwa

Źródło artykułu: www.magazynprzemyslowy.pl

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X