Phone Icon
Email Icon
Land Reko® | Producent urządzeń do obróbki strumieniowo – ściernej i zbiorników ciśnieniowychLand Reko - English VersionLand Reko - Deutsche Version

Objętość: 5000 dm3 [± 2%]
Ciśnienie: 11 bar
Rodzaj płynu: gaz
Medium robocze: powietrze, azot lub argon

UWAGA

Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy. Ze względu na technikę wyświetlania oraz warunki wykonywania zdjęć rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich kolor, może różnić się od prezentowanego na stronie.

NA ZDJĘCIACH: ZBIORNIK CIŚNIENIOWY PIONOWY LAND REKO® VAR-5000-11-J

Parametry techniczne
Land Reko® VAR-5000-11-J

Objętość:5000 dm3 [± 2%]
Ciśnienie robocze:11 bar
Zgodność z dyrektywą: PED 2014/68/UE
Materiał konstrukcyjny:P355
Temperatura minimalna:-20 °C
Temperatura maksymalna: 100 °C
Wysokość całkowita [Hc]:5059 mm
Szerokość całkowita [W]:1306 mm
Króćce przyłączeniowe: 2"
Rodzaj płynu:gaz
Medium robocze:powietrze, azot lub argon
Zabezpieczenie antykorozyjne:farba proszkowa
(ocynk lub inne opcjonalnie)
Waga:794 kg

Opis produktu
Land Reko® VAR-5000-11-J

Oferowane, seryjne zbiorniki ciśnieniowe Land Reko® na sprężone powietrze, azot lub argon wykonujemy w orientacji poziomej lub pionowej, w szerokim zakresie ciśnień i objętości zgodnie z przepisami dyrektywy ciśnieniowej PED 2014/68/UE. Dyrektywa określa przepisy dotyczące urządzeń ciśnieniowych obowiązujących w Unii Europejskiej. Dotyczy ona wszystkich urządzeń ciśnieniowych o najwyższym dopuszczalnym ciśnieniu wyższym niż 0.5 bar powyżej ciśnienia atmosferycznego.

Dyrektywa PED kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo produktów. Materiały użyte do wytwarzania urządzeń ciśnieniowych zgodnie z tą dyrektywą muszą spełniać wysokie normy jakościowe a wytworzone produkty gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania. Wyprodukowano w Polsce.

Zbiorniki ciśnieniowe mają wiele możliwości zastosowań. Zbiorniki na argon stosowane są np. do spawania stali stopowych i niestopowych, zbiorniki ciśnieniowe na azot z kolei wykorzystuje się np. w przemyśle farmaceutycznym, przemyśle elektronicznym, gazowym i naftowym. Z kolei zbiorniki ciśnieniowe na sprężone powietrze stosuje się w celu magazynowania oraz ograniczenia pulsacji i strat powietrza wytworzonego przez sprężarkę. Zbiorniki ciśnieniowe montowane w sprężarkowniach wykorzystywane są również w celu schładzania sprężonego powietrza i dodatkowo pełnią funkcję pomocniczą w oczyszczaniu sprężonego powietrza z gromadzącej się w nich wody i kondensatu. Dodatkowo zbiorniki zwiększają żywotność pracy sprężarek redukując czas ciągłej pracy.

Produkowane przez nas aparaty ciśnieniowe oznaczone są znakiem CE oraz posiadają komplet dokumentacji niezbędnej do dopuszczenia zbiornika do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.

Projektujemy i wytwarzamy zbiorniki ciśnieniowe dla szeroko rozumianego przemysłu. Na każdym etapie współpracy – od zapytania, przez założenia projektowe po odbiór wytworzonego zbiornika przez organ nadzorczy – zapewniamy wsparcie własnego zespołu inżynierów oraz inspektorów zewnętrznych jednostek notyfikowanych. Oferujemy zbiorniki przeznaczone do pracy z różnymi mediami: sprężonym powietrzem, tlenem, azotem, gazami technicznymi, wodą, materiałami sypkimi również dla branży medycznej i chemicznej.

Wykonujemy zbiorniki ciśnieniowe w orientacjach poziomej oraz pionowej w różnych zakresach ciśnień i objętości. Nasze własne biuro projektowe umożliwia wykonywanie również indywidualnych i nietypowych realizacji do czego posiada wszelkie niezbędne kompetencje i uprawnienia.

TAGI: zbiorniki ciśnieniowe | producent zbiorników ciśnieniowych | zbiorniki na powietrze Bydgoszcz | zbiorniki ciśnieniowe Land Reko® | zbiorniki ciśnieniowe na sprężone powietrze | zbiorniki ciśnieniowe na azot | zbiorniki ciśnieniowe na argon | zbiorniki ciśnieniowe na materiały sypkie | zbiorniki ciśnieniowe na wodę

Masz pytania odnośnie produktu?
Skorzystaj z formularza kontaktowego:

Szybki Leasing Online
 

Zadaj pytanie
Naszemu specjaliście

Tanks ciśnieniowe prosto od producenta, na sprężone powietrze, azot, argon, wodę, materiały sypkie | Land Reko®
Marcin
TOP