Piaskarka do felg samochodowych | Land Reko® PRC-17-13

Piaskarka do felg samochodowych

Dedykowana oczyszczarka
do felg samochodowych

PRC-17-13

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
oczyszczarka do felg PRC-17-13 MA

nowoczesny design

wyjątkowa funkcjonalność

Kolejna premiera w naszej firmie to absolutna nowość na rynku oczyszczarek strumieniowo – ściernych – seria oczyszczarek do felg samochodowych Land Reko® PRC. Dotychczasowe doświadczenia w produkcji urządzeń i technologii do oczyszczania powierzchni pozwoliły nam zdefiniować kluczowe cechy i funkcjonalności stawiane przed oczyszczarkami przeznaczonymi do regeneracji felg samochodowych szeroko stosowanych nie tylko w branży motoryzacyjnej, a niedostępnych dotychczas w alternatywnych produktach.

Oczyszczarki Land Reko® serii PRC dostępne są w trzech wersjach sterowania: MA (manual / ręczna), SA (semi automatic / półautomatyczna) oraz FA (fully automatic, w pełni automatyczna) oraz czterech wersjach rozmiarowych.

Oczyszczarki serii PRC przeznaczone są dla wymagających użytkowników, dla których wolumen i tempo oczyszczania powierzchni oraz ograniczenie liczby personelu przeznaczonego do procesu obróbki ma największe znaczenie. Oczyszczarki do renowacji felg serii PRC to przede wszystkim innowacyjny i nieszablonowy pomysł naszych projektantów wyróżniający się nie tylko przemyślaną funkcjonalną, intuicyjnością obsługi ale i interesującym designem.

Przede wszystkim jednak, maszyny do renowacji felg Land Reko® serii PRC umożliwiają osiągniecie wydajności oczyszczania powierzchni felg do 72 m2/h pracując w zakresie ciśnień 1.5 – 13 bar oraz osiągniecie każdego rodzaju struktury bez konieczności stosowania środków chemicznych i doczyszczania w innych typach procesów technologicznych.

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
oczyszczarka do felg PRC-17-13 MA

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
oczyszczarka do felg PRC-17-13 MA

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
oczyszczarka do felg PRC-17-13 MA

możliwości

oczyszczarki do felg PRC-17-13

Oczyszczarki Land Reko® serii PRC są specjalistycznymi oczyszczarkami strumieniowo-ściernymi dedykowanymi do oczyszczania felg samochodowych. Profilowany obrotowy stół roboczy wyposażony w 3-stopniową regulację kąta położenia obrabianego detalu korzystnie wpływa na proces obróbki. Obrót stołu roboczego wokół własnej osi zapewnia ekspozycję na strumień ścierny w zakresie 360 stopni oraz uzyskanie powtarzalnej powierzchni o jednorodnej strukturze i założonych parametrach.

Oczyszczarka PRC-17-13 umożliwia obróbkę felgi o wymiarze do 17” i wadze do 50 kg pod ciśnieniem do 13 bar. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości talerzowy zawór ścierniwa marki Clemco charakteryzujący się ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na ścieranie w porównaniu do standardowych zaworów montowanych w oczyszczarkach konkurencyjnych firm.

Zastosowanie w serii oczyszczarek PRC innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wpływa na zapewnienie ciągłości sposobu obróbki, poprawę warunków transportu ścierniwa do dyszy roboczej oraz możliwość obróbki różnorodnych materiałów z użyciem szerokiego spektrum materiałów ściernych.

Oczyszczarki serii PRC pracują w zakresie ciśnień 1 – 13 bar w układzie jedno – lub dwudyszowym.

podstawowe

parametry techniczne

Rozmiar oczyszczanej felgi:do 17 cali
Obciążenie stołu roboczego:do 50 kg
Objętość zbiornika ścierniwa:24 litry / 70 kg materiału ściernego
Nominalne ciśnienie robocze:do 13 bar
Wydajność oczyszczania:do 18 / 20 m2
Stopień oczyszczania:SA-3.0 (bardzo głęboka i rozległa korozja)
Zapotrzebowanie na powietrze:1 500 l/min (dla dyszy 5.0 mm)
Maksymalny przepływ powietrza:do 15 000 l/min
Obsługiwane średnice dyszy:od 2 do 15 mm
Zawór ścierniwa:talerzowy CLEMCO
Wymiary wziernika:410 x 740 mm
Temperatura pracy:10 do +50 °C

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
alufelga przed piaskowaniem

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
alufelga po piaskowaniu

piaskarka do felg samochodowych Land Reko PRC-17-13

Na zdjęciu:
felga stalowa po piaskowaniu

sterowanie

oczyszczarką PRC-17-13

Sterowanie oczyszczarką jest łatwe i bezpieczne ze względu na zastosowanie ergonomicznego panelu sterującego z jednoczesną możliwością obserwacji efektów wprowadzanych zmian procesu obróbki (opcjonalnie sterowanie z wykorzystaniem sterowników PLC, paneli sterujących HMI oraz serwonapędów). Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym zapewniając do 100% odzysku materiału i niemal całkowicie eliminuje powstawanie zapylenia na zewnątrz komory. Regulacja kierunku obrotów oraz prędkości obrotowej oczyszczanej felgi regulowana jest w czasie rzeczywistym przez operatora.

Urządzenie przeznaczone dla wymagających użytkowników dla których wolumen i tempo oczyszczania powierzchni oraz ograniczenie liczby personelu przeznaczonego do procesu obróbki ma największe znaczenie. Oczyszczarka posiada deklarację zgodności CE oraz obszerną instrukcję obsługi w języku polskim. W ofercie możliwość dokupienia zróżnicowanego, opcjonalnego oprzyrządowania wraz z dedykowanymi systemami odciągu, separacji, wytwarzania i oczyszczania sprężonego powietrza.

Dedykowana piaskarka
do felg samochodowych
PRC-17-13

okiem naszego eksperta:
PIASKOWANIE FELG SAMOCHODOWYCH

Felgi – od wielu osób słyszy się, że to wizytówka samochodu. Niestety nieraz pomimo naszych starań utrzymanie ich nie tylko w nieskazitelnej czystości lecz także w dobrej kondycji jest wręcz niemożliwe. Czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu takie jak jakość polskich nawierzchni, wszechobecne dziury, wysokie krawężniki i przede wszystkim zmieniające się warunki atmosferyczne zależne od pór roku powodują, że nasze felgi z czasem wyglądają na – mówiąc kolokwialnie -zmęczone życiem.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym faktem jest renowacja / regeneracja felg, która jako kilkuetapowy proces, jest doskonałą alternatywą dla zakupu nowych obręczy. Renowacja przywróci naszym felgom dawną świetność nie naruszając przy tym znacznie budżetu domowego. Zanim jednak felgi znów będą wyglądać jak nowe wyjeżdżając z malarni muszą zostać poddane specjalistycznym procesom czyszczenia – tzw. piaskowania. Na czym dokładnie polega piaskowanie felg? Dlaczego jest tak ważne? Czym najskuteczniej piaskować felgi samochodowe? Czy jest na naszym rodzimym rynku dedykowana oczyszczarka do felg samochodowych? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszej strony.

po pierwsze:

przygotowanie felg

Zanim zdecydujemy się na regenerację należy najpierw zadać sobie ważne pytanie – czy felga / felgi nadają się do renowacji? Musimy zdać sobie sprawę, że szkoda jest tracić czas i przede wszystkim pieniądze na piaskowanie i malowanie felg gdy te są pogięte lub pęknięte.

W tym celu należy najpierw pozbyć się opony z felgi i dokładnie obejrzeć samą obręcz. Możemy oczywiście zrobić to na własna rękę lecz jeśli brakuje nam doświadczenia zdecydowanie polecamy udać się do znajomego wulkanizatora, co niewątpliwie zaoszczędzi nam sporo czasu i potu.

Jeśli jednak zdecydujemy się sami na ocenę stanu felg należy zwrócić uwagę na stopień ich zużycia, wygięcia, pęknięcia i mikropęknięcia oraz na nierówności ich powierzchni wymagające prostowania. Niewątpliwie jednak należy pamiętać, że nie każdą felgę da się lub opłaca prostować czy spawać. Czasami po prostu lepiej kupić nową bądź używaną o mniejszym stopniu uszkodzenia.

Na zdjęciu: ocena stanu felgi, źródło: Adobe Stock

po drugie:

jaki jest cel piaskowania felg?

Piaskowanie felg aluminiowych bądź stalowych to proces, którego celem jest oczyszczenie powierzchni obręczy ze starej warstwy farby lub lakieru oraz usunięcie wszelkiej maści zanieczyszczeń przed oddaniem ich do malowania. Przy piaskowaniu felg wykorzystuje się proces ścierania.

Najprościej rzecz ujmując na felgę aluminiową bądź stalową wypuszcza się strumień sprężonego powietrza wraz ze ścierniwem, którego dobór zależy głównie od rodzaju felgi, którą poddajemy obróbce strumieniowo – ściernej (felgi aluminiowe ze względu na mniejszą twardość wymagają zastosowania mniej agresywnej obróbki co za tym idzie delikatniejszych materiałów ściernych takich jak chociażby granulat czy mikrokulki szklane). Powierzchnia felgi jest w ten sposób bombardowana ścierniwem o wysokiej prędkości, które sprawia że stara farba odpada, odsłaniając pierwotną warstwę czyli czyste aluminium lub stal gotowe do malowania.

Na zdjęciu: piaskowanie felgi w oczyszczarce PRC-17-13
źródło: Land Reko

po trzecie:

piaskowanie to najlepsze rozwiązanie?

Czynnikiem, który przemawia za wyborem tego rozwiązania jest sprężone powietrze. To właśnie ono jest w stanie dotrzeć nawet w najmniejsze zakamarki felgi, co sprawia, ze jej powierzchnia będzie dobrze przygotowana na przyjęcie nowej farby. Zdecydowanie nie polecamy robić tego samemu w zaciszu garażu czy też piwnicy przy użyciu papieru ściernego i środków chemicznych. Nie tylko znacznie wydłuży to czas przygotowania felg do malowania ale i nie zapewni stu procentowej pewności, że powierzchnia została dobrze wyczyszczona.

Obecny rozwój technologii i procesów związanych z obróbką strumieniowo – ścierną zapewnia nam więc nie tylko pewność co do jakości przygotowania powierzchni ale i pozwala nam zaoszczędzić cenny czas.

po czwarte:

piaskarka syfonowa czy kabinowa?

Co prawda piaskarka syfonowa daje nam mobilność, zajmuje mniej miejsca i mniej kosztuje, lecz za zastosowaniem oczyszczarki kabinowej przemawia fakt o jej wydajności a samo piaskowanie odbywa się w cyklu zamkniętym. Zaletą piaskowania w kabinie jest między innymi niskie zużycie ścierniwa, które pracując w obiegu zamkniętym jest wielokrotnie użyte w procesie oczyszczania.

Dopóki mówimy tutaj o tanim piasku nie ma to większego znaczenia tak w przypadku zastosowania materiałów ściernych o  znacznie wyższej cenie względy praktyczno – ekonomiczne zdecydowanie biorą górę. Dodatkowym atutem oczyszczarek kabinowych jest ich wydajność – sam proces obróbki jest nie tylko szybszy i dokładniejszy lecz przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika.

Masz pytania odnośnie produktu?
Skorzystaj z formularza kontaktowego:

  Przesyłając zapytanie dotyczące produktu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych dla kontaktu w sprawie przedstawienia oferty handlowej - zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U.Nr 133, poz.883. Pełny tekst związany z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Polityka prywatności
  * pola formularza wymagane

  Zadaj pytanie
  Naszemu specjaliście:

  tagi
  WPISU

  oczyszczarka do felg samochodowych  |  piaskarka do felg samochodowych Warszawa  |  piaskarka do felg samochodowych Kraków  |  piaskarka do felg samochodowych Łódź  |  piaskarka do felg samochodowych Wrocław  |  piaskarka do felg samochodowych Poznań  |  piaskarka do felg samochodowych Gdańsk  |  piaskarka do felg samochodowych Szczecin  |  piaskarka do felg samochodowych Bydgoszcz  |  piaskarka do felg samochodowych Lublin  |  piaskarka do felg samochodowych Białystok  |  piaskarka do felg samochodowych Katowice  |  piaskarka do felg samochodowych Gdynia  |  piaskarka do felg samochodowych Częstochowa  |  piaskarka do felg samochodowych Radom  |  piaskarka do felg samochodowych Toruń  |  piaskarka do felg samochodowych Sosnowiec  |  piaskarka do felg samochodowych Rzeszów  |  piaskarka do felg samochodowych Kielce  |  piaskarka do felg samochodowych Gliwice  |  piaskarka do felg samochodowych Olsztyn  |  piaskarka do felg samochodowych Zabrze  |  piaskarka do felg samochodowych Bytom  |  piaskarka do felg samochodowych Rybnik  |  piaskarka do felg samochodowych Opole  |  piaskarka do felg samochodowych Tychy  |  piaskarka do felg samochodowych Elbląg  |  piaskarka do felg samochodowych Płock  |  piaskarka do felg samochodowych Wałbrzych  |  piaskarka do felg samochodowych Chorzów  |  piaskarka do felg samochodowych Koszalin  |  piaskarka do felg samochodowych Legnica  |  piaskarka do felg samochodowych Grudziądz

  0
   0
   Twój koszyk
   Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu
   Skip to content TOPtop